مجلۀ پُربازدیدترین‌ها

تعداد مطالب امروز: 1
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ الإثنين ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱ July 06,2020

اوقات شرعی

عکس العمل مردم هنگام مواجهه با مشکلات زندگی در آمریکا

عکس العمل مردم هنگام مواجهه با مشکلات زندگی در آمریکا

عکس العمل مردم هنگام مواجهه با مشکلات زندگی در آمریکا | از شما دعوت می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید.

در این کلیپ یکی از دوستان ایرانی ما از استرالیا تجربه خود از سرمایه گذاری در آمریکا را بیان می کند. 

او می گوید به مدت ۲۰ سال است که در استرالیا زندگی می کند و سال ۱۹۹۶ به اتفاق خانواده از ایران خارج شده و به استرالیا سفر کردند. از نظر ایشان موفقیت های اجتماعی در کشورهای غربی را باید بازنگری کرد و شاید به نکات دقیق تر رفتاری پی ببریم که قبلا کمتر به آنها توجه می کردیم.

حال اصل داستان را از زبان خود ایشان بشنوید:

مشکلات زندگی در آمریکا

حدود هشت سال پیش یکی از دوستانم در کانادا به من خبر داد که به دلیل فشارهای افتصادی خانه هایی که بانک ها از مردم گرفته بودند بسیار زیاد  شده و الان موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و تصمیم گرفتم موضوع را بررسی کنم و به اتفاق همسرم به یکی از شهرهای امریکا سفرکردیم و با مجتمع هایی  مواجه شدیم که ۸۰ درصد خانه ها را بانک به دلیل بدهی مشتریانش  باز پس گرفته بود و حدود پنج میلیون خانواده بی خانمان شده بودند.

در یکی از این خانه ها متوجه شدیم که سه مرد زندگی می کنند و شرح زندگی خود را اینگونه بیان کردند که ما سه نفر در محلی کار می کردیم و به دلیل مشکلات اقتصادی که پیش آمد کار خود را از دست دادیم و بعد خانه هایمان توسط بانک گرفته شد و بعد خانواده هایمان ما را ترک کردند و الان سه نفری در یک خانه زندگی می کنیم.

وقتی از آنها سوال کردم که دلیل این مشکلات زندگی در آمریکا چیست؟ چرا چنین جیزی اتفاق افتاد؟ آن سه مرد در پاسخ میگویند: مااشتباه کردیم و آن زمانیکه نباید نسبت به خرید خانه اقدام می کردیم خانه خریدیم  و بعد قیمت خانه به شدت پایین آمد و ما همه چیز خود را از دست دادیم و ورشکست شدیم.

این مرد ایرانی در پایان می گوید:برای من خیلی تعجب داشت که چه طور اینها مسئولیت کارها و اشتباهایی که کردند را به گردن می گیرند و این را با خودمان که در دوران های مختلف مسئولیت هایی را که داریم به گردن دیگران می اندازیم و در هنگام برخورد با مشکلات همه و همه را از دولت ها گرفته تا پدرو مادمان را متهم می کنیم مقایسه کردم.

 

خارج بدون فیلتر
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (0)