روانشناسی
کد خبر : 7644
دوشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

۶ روش برای بدست آوردم کاریزما

کاریزما در لغت به معنای فرههمندی است که می‌توان بصورت خلاصه آنرا “جذابیت اجتماعی” تعریف کرد و شاید بتوان گفت حلقه گمشده زنجیره موفقیت بسیاری از مدیران باهوش، پرتلاش و با برنامه نداشتن کاریزما است.

۶ روش برای بدست آوردم کاریزما

۶ روش برای بدست آوردم کاریزما

۶ روش برای بدست آوردم کاریزما | از شما دعوت می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید.

حتی موفقترین #مدیران هم نمی‌توانند ادعای رهبر بودن کنند زیرا رهبر بودن با مدیر بودن یک تفاوت ظریف اما اساسی دارد؛ کاریزما! یک مدیر هرچقدر هم که قدرت داشته باشد باز هم قدرتش وابسته به پست و مقامش است اما یک #رهبر برای تاثیرگذاری بر رفتار تفکر و حتی عواطف دیگران نیازی به پست و مقام و قانون ندارد زیرا یک رهبر کاریزما دارد.
کاریزما در لغت به معنای فرههمندی است که می‌توان بصورت خلاصه آنرا “#جذابیت اجتماعی” تعریف کرد و شاید بتوان گفت حلقه گمشده زنجیره موفقیت بسیاری از #مدیران باهوش، پرتلاش و با برنامه نداشتن کاریزما است.

آیا می‌توان کاریزما رو بوجود آورد؟

وقتی به زندگی رهبران بزرگ می‌نگریم در می‌یابیم آنچه آنها را از سایرین متفاوت کرده چیزی نیست که برایش تلاش کرده باشند؛ بیشتر آنها با کاریزما بدنیا آمده‌اند با اینحال پژوهش بر روی پدیده کاریزما پیشینه چندانی ندارد و نمی‌توان به این سوال با قطعیت پاسخ داد.
اما اخیرا پژوهش جامعی بر روی پدیده کاریزما صورت گرفته که ادعا می‌کند #کاریزما آنقدرها هم یک استعداد خدادادی نیست بلکه مهارتی همچون سایر #مهارتهاست که می‌توان آن را آموخت

اهمیت حضور کامل

اگر در یک مهمانی در حین صحبت کردن با شخصی متوجه شوید که چشمانش پیوسته در حال جستجو کردن اطراف است، هر از گاهی به موبایلش نگاه می‌کند یا چشمانش را بزمین می‌دوزد چه حسی بشما دست می‌دهد؟ آیا این فرد برای شما جاذبه‌ای خواهد داشت؟ احتمالا پاسختان منفی است زیرا مشخصا پی می‌برید که حواس او جایی بغیر از پیش شماست، شاید بدنبال شخصی مهمتر از شما می‌گردد. هیچکس دوست ندارد با کسی که “حضور کامل” ندارد همکلام شود مخصوصا اگر علت عدم حضورش یک وسیله تکنولوژیک (مثلا موبایل) باشد. برای مثال پژوهش‌ها نشان داده وقتی مردان در یک جمع به موبایل خود خیره می‌شوند دافعه بسیار زیادی ایجاد می‌کنند و سایرین علاقه بسیار کمی به صحبت رو در رو با آنها نشان می‌دهند.
در سوی مقابل اگر حین صحبت با شخصی متوجه شوید که در چشمان شما خیره شده، متفکرانه به صحبت‌هایتان گوش می‌دهد و فعالانه در بحث شرکت می‌کند قطعا شما نیز تمایل بیشتری به صحبت کردن با او پیدا می‌کنید. حال تصور کنید در این حین موبایل آنها زنگ بخورد اما آنها کماکان به صحبت با شما ادامه دهند. قطعا بر جذابیت آنها نزد شما افزوده خواهد شد. چرا؟ زیرا احساس می‌کنید در آن لحظه شما مهمترین شخص نزد ایشان هستید و آنها تمام توجهشان را به شما اختصاص داده‌اند.
یک شخص کاریزماتیک کسی است که می‌تواند بر دیگران تاثیر بگذارد زیرا می‌تواند بدرستی با دیگران ارتباط برقرار کند. این ویژگی در افراد کاریزماتیک بسیار مشهود است. برای مثال به صحبت‌هایی که بازیکنان لیورپول در مورد مربی‌ بشدت کاریزماتیک خود یورگن کلوپ می‌کنند توجه کنید. ماریو بالوتلی بازیکن سابق لیورپول در اینباره می‌گوید ” او عجیب‌ترین مربی است که تابحال دیده‌ام زیرا تنها مربی است که می‌تواند به هر ۲۳ بازیکن تیم این احساس را القا کند که مهم هستند” لذا توانایی حضور کامل یکی از ویژگی‌های اساسی افراد کاریزماتیک است.
حالا که جوهره کاریزما را معرفی کردم، اجازه دهید در ادامه بحث ۶ ویژگی که پژوهش‌ها برای افراد کاریزماتیک برشمرده‌اند مختصرا معرفی کنم:

۱-همدلی

همدلی یعنی توانایی نگاه کردن به جهان از دید دیگران و درک احساسی که آنها دارند. ما تنها هنگامی می‌توانیم خود را بجای دیگران بگذاریم که کاملا به آنها توجه کنیم و آشکارا این موضوع هنگامی رخ می دهد که هنگام ارتباط با آنها، حضور کامل داشته باشیم.

۲-مهارت خوب گوش دادن

یعنی اینکه بتوانیم هر آنچه افراد گفته‌اند، می‌گویند و قصد دارند بگویند و حتی قصد ندارند بگویند را بشنویم و این مستلزم اینست که علاوه بر شنیدن کلام ایشان، صدای زبان غیر کلامی (زبان بدن) آنها را نیز بخوبی بشنویم. کسی که در طی یک مکالمه پیوسته میان سخن دیگران می‌پرد و بال بال میزند تا نوبت حرف زدن به او برسد نمی‌تواند بخوبی گوش دهد زیرا او در حال فکر کردن بخودش است، به فکر حرفی که می‌خواهد بزند، به اینکه بعد از زدن این حرف چقدر باهوش بنظر می‌رسد و به اینکه چقدر دیگران را تحت تاثیر خواهد گذاشت. این شخص هرگز به کاریزمایی که برای رسیدن به آن تلاش می‌کند نخواهد رسید!

۳-ارتباط چشمی

ارتباط چشمی یعنی اینکه بتوانیم به چشمان یکنفر نگاه کنیم . ارتباط چشمی یکی از قوی ترین ابزارهای ارتباطی انسانی است بهمین‌خاطر وقتی کسی نگاهش را از ما بر می‌گرداند بطور شهودی فکر می‌کنیم که توجهش را نیز از ما برگردانده است. البته این تفکر درست است زیرا پژوهش‌ها نشان داده وقتی ما چشمانمان را می‌گردانیم از همان مناطق مغزی استفاده می‌کنیم که هنگام پرت کردن حواسشمان از مسئله‌ای، استفاده کنیم. لذا وقتی حضور کامل داریم و در چشمان فردی خیره شده‌ایم ارتباط بشکل بسیار موثرتری برقرار می‌شود.

۴-اشتیاق

شوق یعنی توانایی بالابردن افراد از طریق تمجید کردن ایده‌ها و اعمالشان. شوق نشان دادن یکی از آندسته عواطفی است که نمی‌توان آن را بصورت مصنوعی بوجود آورد زیرا یکی از عواطف اصیل انسانیست. و تنها هنگامی اتفاق می‌افتد که شما خالصانه درگیر گفته‌ها یا اعمال شخص مقابل شده باشید پس برای اینکه سر ذوق بیایید نیاز است به خلوص برسید که در اینجا نیز مسئله حضور کامل شرط است.

۵-اعتماد به نفس

توانایی دنبال کردن باورها و عقاید بدون مرعوب شدن از قضاوت، سرزنش و افکار دیگران را اعتماد به نفس گویند اما بعضی از افراد آنقدر با “وجهه‌شان نزد دیگران” مشغولیت ذهنی پیدا می‌کنند که گاه عقاید و باورهایشان را فراموش می‌کنند. لذا افراد کاریزماتیک هرگز برای خشنود کردن دیگران نقش بازی نمی‌کنند و نقش بازی کردن دیگران را نیز تشویق نمی کنند.

۶-مهارت سخن گفتن

تسلط بر واژگان و بار معنایی آنها، تسلط بر لحن‌های مختلف و بار عاطفی آنها و توانایی تبدیل عواطف و تفکرات به کلمات از جمله‌ مهارتهای سخن گفتن هستند اما سخن گفتن تنها هنگامی به ارتباط می‌انجامد که از گوش مخاطب عبور کرده و بر دل او بنشیند و تنها با حضور کامل است که می‌توانید بفهمید در هر لحظه چه حرفی بر دل مخاطبتان می نشیند
لذا در یک کلام می‌توان گفت کاریزما یعنی حضور مطلق.
 

روان نویس