سلامت » ورزشی
کد خبر : 5588
یکشنبه - ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶

با ۶ روش سریع کاهش وزن و از دست دادن چربی آشنا شوید

عضله چندین بار بیشتر از چربی از نظر متابولیکی فعال‌ است. هرچه عضله‌ی بیشتری داشته باشید، با سرعت بیشتری روند متابولیسم‌تان صورت می‌گیرد، بنابراین عضله سازی یک روش سریع کاهش وزن است که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.

با ۶ روش سریع کاهش وزن و از دست دادن چربی آشنا شوید

با ۶ روش سریع کاهش وزن و از دست دادن چربی آشنا شوید

با ۶ روش سریع کاهش وزن و از دست دادن چربی آشنا شوید | از شما دعوت می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید.

تغییرات جزئی در شیوه‌ی زندگی صد در صد نتایج بزرگی به همراه خواهد داشت، مشروط بر اینکه به درستی در راه رسیدن به این هدف گام بردارید و برای آن زمان بگذارید. روش سریع کاهش وزن با گرفتن رژیم‌های عجیب غریب نیست، این کارها مثل یک شمشیر دولبه است.
درست است که در آغاز رژیم غذایی شما نتایجی کسب می‌کنید که ممکن است برای‌تان خوشایند باشند، اما در ادامه بیشتر از اینکه برای‌تان سودمند باشد، در دراز مدت به شما آسیب‌هایی وارد می‌کند و اصطلاحاً بیشتر از اینکه خوب باشد مضر است.
می‌پرسید چرا؟ جواب بسیار ساده است؛
وقتی رژیم سختی می‌گیرید تا اضافه وزن نیاورید، در واقع مانع ورود غذای بیشتر می‌شوید، یعنی کالری دریافتی را کم می‌کنید، که نتیجه‌ی آن کاهش سرعت متابولیسم است. کالری در بدن‌تان نقش راه‌انداز را ایفا می‌کند و نتیجه‌ی آن کاهش وزن در دراز مدت است.
با گرفتن رژیم پیام‌هایی به مغز‌‌تان ارسال می‌شوند که در همان لحظه بدن‌تان به شما بگوید: که من الان گرسنه هستم. بدن شما هم در پاسخ متابولیسم‌تان را کاهش می‌دهد و یا به عبارت دیگر ذخایر انرژی موجود را حفظ می‌کند تا برای فعالیت‌های روزمره یا سایر فعالیت‌ها انرژی کافی داشته باشید. حال چه اتفاق بدتری روی خواهد داد اگر غذای‌تان را کم کنید(گرفتن رژیم سخت غذایی را شروع کنید)؟
در ادامه بافت عضلانی‌تان به تدریج تحلیل می‌رود و در آخر دشمن‌تان را که همان چربی‌های شکمی و احشایی هستند را تحویل‌تان می‌دهد. یک هدیه‌ی فوق‌العاده‌! بتدریج سرعت متابولیسم‌تان کندتر و کندتر می‌شود تا اینکه چربی‌ها انباشته شوند و خودشان را در سایر نواحی بدن‌تان نمایان کنند مانند چربی پهلوها و باسن و ران
آیا روش‌ها و نکات موثری را برای اینکه بتوانید بدون داشتن رژیم سخت و طاقت‌فرسا وزن کم کنید و صاحب اندامی متناسب و خوش‌فرم شوید، می‌خواهید؟ ما در این مطلب ۶ روش سریع برای کاهش وزن را به شما معرفی می‌کنیم.

داشتن عضلات بیشتر، متابولیسم سریع‌تر

خیلی ساده است، متابولیسم یک واکنش دائمی بدنی است که با استفاده از کالری‌های دریافتی از غذاهای مختلف انرژی را می‌سوزاند. در طول‌ دوران نوجوانی‌تان بسیار لاغر بنظر می‌رسید، چون از نظر هورمونی در درون‌ بدن‌تان انقلابی است و به دلیل همین ترشح بیشتر هورمون‌ها، به‌سرعت سوخت‌وساز در بدن افزوده می‌شود و چربی سوزی بیشتری اتفاق می‌افتد.
این روند تا سن ۲۰ سالگی ادامه می‌یابد و بعد آن هر ۱۰ سال ۲% از سرعت متابولیسم کم می‌شود. حال تصور کنید که انرژی به کندی بسوزد یا اصلاً نسوزد. در این صورت چه اتفاقی روی می‌دهد؟ جواب خیلی ساده است: انرژی به حالت چربی ذخیره می‌شود.
#عضله چندین بار بیشتر از چربی از نظر متابولیکی فعال‌ است. هرچه عضله‌ی بیشتری داشته باشید، با سرعت بیشتری روند متابولیسم‌تان صورت می‌گیرد، بنابراین عضله سازی یک روش سریع کاهش وزن است که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.

به کسی که دوستش دارید کمک کنید تا چربی‌هایش را از دست بدهد

شاید خنده دار به نظر برسد که ارتباط به افراد لاغر یک روش سریع کاهش وزن باشد! یکی از تحقیقاتی که در مورد چاقی-وابسته در سال ۲۰۰۷ توسط مجله‌ی پزشکی نیوانگلند صورت گرفته‌ که بسیار هم جالب توجه است، بر روی داده‌های ۱۲/۰۰۰نفر مطالعه کرده است(افرادی که بسیاری از آن‌ها ربطی با دیگری داشته‌اند، خویشاوند یا دوست یکدیگر بودند)، آن‌هایی که در پژوهش قلب فرمینگهام بررسی شده بودند.
نتیجه‌ی این تحقیق جالب است: شخصی بیشتر در معرض خطر ابتلا به مرض چاقی بود که سایر افرادی که وی را در شبکه‌های اجتماعیش دنبال می‌کردند چاق بودند. نتیجه اگر دوستتان چاق باشد احتمال خطر ابتلا شما به چاقی و بالعکس تا۵۷% افزایش میابد.
اگر آن شخص چاق خواهر یا برادر یا از بستگان شما باشد این میزان تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و اگر شوهر یا همسر شما چاق باشد ۳۷% دیگر نیز اضافه می‌شود.
و دیگر نتایج از همین مطالعه نشان می‌دهد که برای وزن کم کردن و کسب فواید آن می‌توانید به خوبی از شبکه‌های اجتماعی‌تان استفاده کنید و با دوستان خود لاغر شوید.(تاثیر آن چندین برابر است)  و چقدر خوب است که در مهمانی‌های دسته‌جمعی‌تان حضور پیدا کنید و همه متناسب و خوش‌هیکل بنظر برسید.

خوردن یک صبحانه مفصل‌ را فراموش نکنید

مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه ماساچوست طی پژوهشی نشان داد که آندسته از افرادی که صبحانه نمی‌خورند نسبت به کسانی که صبحانه‌ی مفصلی برای خودشان تدارک می‌بینند و برای صبحانه خوردن زمانی را اختصاص می‌دهند، ۱/۲ برابر بیشتر دچار بیماری چاقی می‌شوند. پس اگر به دنبال روش سریع کاهش وزن هستید، صبحانه مخصوص کاهش وزن را فراموش نکنید.
 
یک دانشجوی خبره‌ از مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ محاسبه کرده است که شروع روز و رفتن به سرکار بدون خوردن صبحانه میزان سرعت متابولیسم‌تان را تا۱۰% کاهش می‌دهد.
صبحانه‌ای سرشار از پروتئین و چربی‌های سالم برای خود آماده کنید. تخم‌مرغ، ماست یونانی، کره‌ی بادام‌زمینی، شیر. هر چقدر پروتئین کامل‌تری مصرف کنید، بیشتر برای‌تان مفید است. تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۰۸ از مجله‌ی تغذیه‌ی بریتانیایی به این مضمون که خوردن پروتئین باعث می‌شود که احساس سیری در تمام طول روز داشته باشید.

آب بنوشید، راه‌حل لاغری‌تان در نوشیدن آب است

بیشتر از ۶۰% میزان کل بدن‌تان را آب تشکیل می‌دهد، بنابراین هوشیار باشید. پس باید مقدار زیادی از آن را بنوشید. بیایید کمی به عقب برگردیم، در ۳۰سال گذشته ما بیشتر از دو برابر از نوشیدنی‌های شیرین و پرکالری استفاده می‌کردیم که امروزه به طور متوسط این میزان به ۴۵۰ رسیده است. آیا می‌دانید چرا؟ چون بیشتر از این که آب بنوشید، مصرف آب را قطع کرده‌اید و شروع به نوشیدن آب‌قنددار کرده‌اید.
اگر از این قسمت مقاله تنها یک چیز اهمیت داشته باشد، آن اینست که: باید بدانید که اگر به نوشیدنی‌تان قند اضافه کنید، یعنی در حال خوردن چربی مایع هستید. بطری پر از چربی، نوشیدنی مخصوص بدقوارگی بدن و ایجادکننده‌ی جوش صورت، سازنده‌ی چربی‌ها باسن و ران، کالری یک لشگر آدم در داخل یک قوطی، هر اسمی می‌شود به آن نسبت داد.
نکته اینجاست که با حذف این نوشیدنی خطرناک از رژیم غذایی‌تان و نوشیدن ۸ لیوان آب در روز و بیشتر، شما یک روش سریع کاهش وزن را دنبال می‌کنید و گامی بزرگ در جهت داشتن تناسب اندامی خوش‌فرم و از بین بردن چربی‌های زشت و ناخوشایند برمی‌دارید.

در فروشگاه‌ها گول بسته‌های پر زرق و برق و تبلیغات آنچنانی روی محصولات غذایی را نخورید

طی مطالعه‌ای که در مرکز تحقیقاتی مواد غذایی و چاقی دانشگاه راد درییل صورت گرفته است، نشان داده شده است که ۵۰ درصد از کودکان غذایی که در بسته‌ی سبز رنگ شرک خورده بودند را نسبت به همان غذای مشابه که در داخل بسته‌ای که شرک روی آن نبود ترجیح می‌دادند و بیشتر دوست داشتند.

چه نوع مواد غذایی اغلب دارای شخصیت های کارتونی هستند؟

پاسخ صحیح:  آنهایی که قند دارند. بزرگسالان نیز از این تکنیک های مشابه در خرید محصولات مواد غذایی خود نیز استفاده می کنند. اما حدس بزنید حالا چه چیزی برای‌تان داریم؟ یک سیب با برچسب عرضه نمی‌شود.
هوشیار باشید، تمام آن مواد غذایی‌های بسته بندی شده که شما را با کلمات بی معنی مانند “طبیعی”، “فاقد چربی”، “رژیمی” و ” یک انتخاب هوشمندانه” – و غیره گمراه می‌کنند، سالم نیستند. هنگامی که شما  خوراکی‌هایی را تهیه می‌کنید که تماماً به طور طبیعی رشد یافته‌اند، فیله ماهی قزل آلا، لوبیا سبز، پرتقال، هر یک از این مواد غذایی تنها یک ماده‌ی تشکیل دهنده دارند: خود غذا، همان چیزی که هستند. تمام خرید‌های فروشگاهی شما باید خیلی ساده باشد.
به جای ۱ فنجان بستنی شکلاتی، ۱/۲ فنجان بستنی شکلاتی را با ۱/۲ فنجان توت فرنگی بریده شده بر روی آن میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. میوه ها طعم عالی و فوق‌العاده‌ای به خوراکی‌ها  می‌دهد، بجز اینکه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند، ۱۱۵کالری را برای متابولیسم بیشتر و سریع‌تر در بدن‌تان حفظ می‌کند.

 

سایت علم و ورزش