جنسی » خواستگاری » روانشناسی » زنان » مردان
کد خبر : 5014
جمعه - ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹

آیا مردان زنان با سینه‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند؟

برای اینکه منظورم را بهتر متوجه شوید بیایید نتایج دو پژوهشی که اخیرا در اینباره صورت گرفته را خیلی کوتاه با هم مرور کنیم؛

آیا مردان زنان با سینه‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند؟

آیا مردان زنان با سینه‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند؟

آیا مردان زنان با سینه‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند؟ | از شما دعوت می‌کنیم این مطلب را دنبال کنید.

یک جوک قدیمی هست که می‌گوید: یک روز چهار زن برای بدست آوردن شغلی در مصاحبه حاضر شدند. انتخاب از بین این چهارنفر بسیار سخت بود زیرا هر چهار نفر صلاحیت بسیار بالایی برای کسب این #شغل داشتند اما رئیس با هوش بالایی که داشت بهترین را انتخاب کرد ؛ او کسی را انتخاب کرد که سینه‌های بزرگ تری داشت …!!!

معمولا مردان با شنیدن این #جوک می‌خندند اما #زنان اخم می‌کنند و خودشان را جمع می‌کنند زیرا احساس می‌کنند محکوم به سرنوشتی هستند که اندازه سینه‌هایشان برایشان در نظر گرفته‌اند.

البته مردان نیز چنین #نقطه_ضعفی را دارند. برای اینکه متوجه آن شوید کافیست نسخه زنانه همین جوک که در آن اندازه سینه با اندازه #آلت عوض شده را برای مردی تعریف کنید. اما بین این دو یک تفاوت عمده وجود دارد و آن اینست که اندازه آلت کاملا پوشیده است و اگر مردی نخواهد می‌تواند آن را مخفی کند اما اندازه سینه‌ها  بطور معمول از روی لباس قابل دیدن است.

بعنوان یک مرد از لحاظ شخصی هرگز احساس نکردم که در روابطم اندازه سینه طرف مقابل برایم اهمیتی داشته باشد (من معمولا زنان باهوش و خوش سخن را دوست دارم زیرا با آنها بیشتر خوش می‌گذرد و زیبایی، چاقی، لاغری، طرز لباس پوشیدن و … چندان اهمیتی برایم ندارد) اما آشکارا مردانی که مثل من فکر می‌کنند در اقلیت هستند زیرا در واقع برای بیشتر مردان اندازه سینه اهمیت دارد.

برای اینکه منظورم را بهتر متوجه شوید بیایید نتایج دو پژوهشی که اخیرا در اینباره صورت گرفته را خیلی کوتاه با هم مرور کنیم؛

۱-پژوهشگران فرانسوی برای بررسی این موضوع زنی بازیگر را انتخاب کردند و به مدت چند هفته هر شب در ساعتی معین او را به یکی از چند کافه‌ای که در نظر گرفته بودند می‌فرستادند و خودشان بصورت مخفیانه اوضاع را زیر نظر می‌گرفتند. تنها تفاوتی که هر شب در ظاهر این زن ایجاد می‌شد تغییر اندازه سینه‌های این زن بود (با استفاده از وسایل خاصی کاری می کردند که سینه‌های او بزرگتر یا کوچکتر بنظر برسد).

نتایج این آزمایش بسیار واضح بود؛ هرچه اندازه سینه‌ها افزایش پیدا می‌کرد تعداد مردانی که برای آشنایی با این زن قدم پیش می‌گذاشتند هم بیشتر می‌شد.

۲-پژوهشگران نیوزلندی با استفاده از تکنولوژی “رهگیری چشمی” به بررسی این موضوع پرداختند که مردان مختلف به زنان با اندازه سینه‌های متفاوت، چقدر نگاه می‌کنند.

نتایج این پژوهش نیز بسیار واضح بود: در حالیکه مردان کمتری و در زمان کوتاهتری به #سینه‌های کوچک زنان نگاه می‌کردند ولی در عوض سینه‌های بزرگ توجه بسیار بیشتری را جلب می‌کردند تا جائیکه بسیاری از مردان صراحتا به سینه‌های بزرگ خیره می‌شدند (بقول زنان که می گویند؛ مردان با سینه‌ها حرف می‌زنند نه با زنان) و به یک نگاه بسنده نمی‌کردند!

چرا مردان سینه‌های بزرگ را ترجیح می‌دهند؟

یکی از عمده‌ترین دلایل آن ارزش تکاملی است که سینه‌های بزرگ ( و البته باسن بزرگ و بدن تپل زنان) برای مردان دارد. سینه‌های بزرگ نشان از توان شیردهی بالای زنان دارد و توان شیردهی بالا یک ارزش حیاتی برای بقای نسل انسانهاست (سینه‌های بزرگتر یعنی توان شیردهی بالاتر و شانس بیشتر برای زنده ماندن فرزندان و بقای نسل) لذا مردان در طول تاریخ به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که سینه‌های بزرگتر را ترجیح دهند.

البته تکامل تنها علت این ترجیح نیست. دلیل دیگر تبلیغات رسانه‌ای شرکت‌های تولید سینه‌بند و پزشکان جراح زیبایی است.

شاید برایتان سوال شود که چرا شرکت‌های تولید سینه‌بند باید برای سینه‌های بزرگ تبلیغ کنند؟! در سالهای نه چندان دور استفاده از #سینه‌بند بین زنان (مخصوصا زنان طبقه متوسط و فقیر ) خیلی رایج نبود. شرکت‌های تولید سینه‌بند در آن روزها به این نتیجه رسیدند که هر چه سینه‌های زنان بزرگتر باشد آنها نیاز بیشتری به سینه‌بند خواهند داشت زیرا مثلا در هنگام راه رفتن و دویدن سینه‌های بزرگ با تکان تکان خوردن ناهماهنگ با حرکت بدن، مانع از انجام کارهای روزمره می‌شدند و این مسئله زنان را وادار می‌کرد که از سینه‌بند استفاده کنند. پزشکان جراح زیبایی نیز کلا از هرگونه تغییری در ظاهر بدن استقبال می‌کنند (!!!). لذا این دو گروه با تبلیغات طولانی مدت خود به آهستگی سینه‌های بزرگ را نشانه جذابیت معرفی کردند که البته ظاهرا بسیار موثر هم بوده زیرا بعنوان مثال تنها در ایالات متحده اندازه سینه‌های زنان در سال ۱۹۹۰ نسبت به ۵۰ سال قبل از آن از “۳۴بی” به “۳۶ سی” رسید و نرخ جراحی سینه نیز در این سال به ۳۱۷,۰۰۰ مورد در سال رسید.

اما علی‌رغم تمام این مسائل نرخ رشد سینه‌های در طول دو دهه اخیر دچار کاهش شده زیرا در اغلب اوقات سینه‌های بزرگ همراه با بدنی فربه و اضافه وزن همراه است و معمولا چنین افرادی در بازار کار کمتر شایسته و کارآمد قلمداد می‌شوند (در حالیکه واقعا چنین نیست) لذا از زمانی که زنان بطور عمده وارد رقابت برای بدست آوردن شغل در کارخانجات شدند، تمایل به داشتن بدنی قلمی و به تبع آن سینه‌های کوچکتر نیز افزایش یافت.

لذا امروزه اغلب مردان بر سر دوراهی “زن با سینه‌های بزرگ” و “زن با حساب بانکی” قرار می‌گیرند. آنهایی که نگاه اقتصادی‌تری به زندگی دارند قطعا با سینه‌های کوچک نیز می‌سازند.


سینه‌های بزرگنویسنده: مایکل کاستلمن

کارشناس ارشد روانشناسی و روزنامه نگار
منبع: PSYCHOLOGY TODAY
مترجم: حمید ابراهیمی زاده

 

روان نویس