جنسی » روانشناسی » زنان
کد خبر : 4994
شنبه - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶

استفاده زنان از ویبراتور برای تحریک جنسی و باورهای غلط و صحیح حول آن

بد نیست بدانید ویبراتور پرطرفدارترین ابزار جنسی است بطوریکه بر اساس پایش گسترده‌ای که #دانشگاه ایندیانا در این باره به انجام رساند مشخص شد که حدود ۵۳% زنان آمریکایی تا بحال حداقل یکبار آن را مورد استفاده قرار داده‌اند

استفاده زنان از ویبراتور برای تحریک جنسی و باورهای غلط و صحیح حول آن

استفاده زنان از ویبراتور برای تحریک جنسی و باورهای غلط و صحیح حول آن

استفاده زنان از ویبراتور برای تحریک جنسی و باورهای غلط و صحیح حول آن | این مطلب صرفا جهت آشنایی با نظریات غرب با ویبراتور جنسی انتشار داده شده است.

ویبراتور چیست؟

ویبراتور وسیله‌ای الکتریکی است که با باتری کار می‌کند و زنان می‌توانند از آن برای تحریک جنسی استفاده کنند.

کارکرد این دستگاه بدین شکل است که با بکار انداختن آن موتور درون دستگاه آن را به لرزش در می‌آورد که بوسیله آن می‌توان محل #کلیتوریس را تحریک نمود.

ویبراتور اشکال گوناگونی دارد که هر کس بسته به سلیقه‌اش می‌تواند شکل مورد نظرش را تهیه کند و مورد استفاده قرار دهد.

بد نیست بدانید ویبراتور پرطرفدارترین ابزار جنسی است بطوریکه بر اساس پایش گسترده‌ای که #دانشگاه ایندیانا در این باره به انجام رساند مشخص شد که حدود ۵۳% زنان آمریکایی تا بحال حداقل یکبار آن را مورد استفاده قرار داده‌اند اما متاسفانه در جامعه در مورد ویبراتور و بطور کلی تمام ابزارهای جنسی نگاهی نادرستی وجود دارد مثلا در همین پایش معلوم شد مهمترین دلیلی که بسیاری از زنان از ویبـراتور استفاده نمی‌کنند اینست که می‌ترسند در هنگام استفاده از آن به دستگاه جنسی‌شان آسیب بزنند.

همین مسئله بخوبی نشان می‌دهد آگاهی درستی در جامعه درباره این ابزار و منافع استفاده از آنها در بهبود کیفیت رابطه زناشویی وجود ندارد لذا تصمیم گرفتم در این یادداشت چند #باور غلط که درباره ویبراتور شایع است را بگوییم و در ادامه باور صحیح را نیز در مورد آن نیز بگویم:

باور غلط شماره ۱: ویبراتور برای زنان مجرد است.

حقیقت اینست که بر اساس آمارها #زنان #متاهل بیشتر از ویبراتور استفاده می‌کنند (۵۰% زنان متاهل و تنها ۲۹% زنان مجرد از ویبـراتور استفاده می‌کنند).

اساسا ویبراتور وسیله‌ای برای ارتقای کیفیت رابطه زناشویی است نه وسیله‌ای برای ارضای #شهوت کسانی که شریک #جنسی ندارند.

زنان متاهل قبل از شروع رابطه مدتی خود را با این وسیله تحریک می‌کنند تا فاصله بین ارضا شدن آنها و ارضا شدن شریک جنسی‌شان کاهش یابد.

باور غلط شماره ۲: زنانی که برای ارضا شدن از ویبراتور استفاده می‌کنند حتما عیبی دارند

خیر، بهیچ‌ عنوان. حقیقت اینست که در طی یک رابطه زناشویی بطور طبیعی زنان دیرتر از مردان ارضا می‌شوند بهمین‌خاطر به تحریک بیشتری نیاز دارند. زبان و انگشتان هم همین کار را انجام می‌دهد اما استفاده از ویبـراتور مناسب‌تر است زیرا بسیاری از مردان حوصله یا میل تحریک با زبان یا انگشت را ندارند و حتی آنهایی که میل اینکار را دارند بیشترشان نمی‌توانند بدرستی اینکار را انجام دهند مثلا خیلی محکم یا سریع اینکار را می‌کنند اما کنترل ویبراتور بدست خود زنان است و از آنجائیکه در تولید قسمت محرک آنها از مواد خاصی استفاده می‌شود تحریک یکنواخت و عمیقی ایجاد می‌کند. پژوهش‌های دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد زنانی که از ویبـراتور استفاده می‌کنند بطور متوسط بیشتر به ارگاسم می‌رسند، میل جنسی بیشتری دارند، زودتر برانگیخته می‌شوند، واژنشان رطوبت بیشتری تولید می‌کند و بطور کلی رضایتمندی بیشتری از رابطه زناشویی‌شان دارند.

باور غلط شماره ۳: اگر زنی برای ارضا شدن از ویبـراتور استفاده می‌کند حتما عیبی در همسرش وجود دارد.

ممکن است ولی لزوما اینطور نیست. حقیقت اینست که تنها ۲۵ درصد زنان در طی یک رابطه ساده جنسی به ارگاسم می‌رسند زیرا آلت تناسلی مردانه بشکلی است که دخول بتنهایی نمی‌تواند قسمت‌های حساس جنسی زنان (کلیتوریس و جی-اسپات) را تحریک کند.

لذا یک مرد باید مدتی قبل از دخول به تحریک این نقاط بپردازد ولی طبیعتا مدتی پس از ازدواج بیشتر مردان حوصله اینکارها را ندارند و لذا همسرانشان در طی رابطه جنسی به ارگاسم نمی‌رسند. این لزوما به معنای عیب‌دار بودن مرد نیست.

باور غلط شماره ۴: اگر مزه ویبـراتور زیر زبان زنی رفت دیگر به رابطه جنسی با شوهرش رغبتی نشان نمی دهد.

قطعا خیر. حقیقت اینست که رابطه جنسی برای زنان چیزی بیش از دخول است (هر چند برای مردان تقریبا تنها همین است!!!). از نظر زنان یک رابط جنسی پر از عشق بسیار موفقیت‌آمیزتر از رابطه جنسی با مردی دیرانزال  با آلتی حجیم است. ویبراتور فقط یک کار می‌کند؛ تحریک عمیق. آنها نمی‌توانند زنان را ببوسند، بخندانند، در آغوش بگیرند و به آنها بگویند “دوستت دارم” و یک رابطه جنسی موفقیت‌آمیز از نظر زنان شامل تمامی این موارد است. لذا با اطمینان می‌توان گفت ویبراتور نمی‌تواند جای یک مرد را بگیرد؛ نه ویبراتور و نه حتی یک دست کامل از تمام ابزارآلات جنسی.

باور غلط شماره ۵: ویبراتور با طبیعت رابطه جنسی در تضاد است

استفاده از ویبـراتور در #روابط_جنسی همانقدر طبیعی است که استفاده از لوازم آرایشی، عطر، لباسهای چسبناک و نیمه‌برهنه و بسیاری از چیزهای دیگر هستند.

باور غلط شماره ۶: اگر زنی مدتی از ویبراتور استفاده کرد به آن عادت می‌کند و دیگر بدون آن نمی‌تواند از رابطه جنسی لذت ببرد (به آن معتاد می‌شود).

آیا نجارها وقتی به استفاده از ابزارهای مدرن عادت کردند دیگر نمی توانند بدون آنها نجاری کنند؟ آیا استفاده از خودرو لذت قدم زدن را از شما می‌گیرد؟ خیر این ابزارها تنها سرعت کار را بالاتر برده‌اند. خیلی از زنان ویبراتور را دوست دارند اما این یک مسئله شخصی است و ربطی به عادت و اعتیاد ندارد. معتاد شدن به چیزی نشانه‌هایی دارد که یکی از مهمترین آنها بالا رفتن مقاومت بدن است یعنی وقتی به چیزی معتاد شوید باید هربار برای کسب لذت مقدار بیشتری از آن را مصرف کنید اما آشکارا ویبراتور چنین خاصیتی ندارد. در حقیقت بسیاری از زنان پس از مدتی استفاده از آن در می‌یابند هر چه کمتر از آن استفاده کنند رابطه جنسی لذتبخش‌تری خواهند داشت.

باور غلط شماره ۷: ویبراتور موجب بی‌حس شدن آلت جنسی می‌شود.

این مشکل بعضی مواقع بوجود می‌آید اما بدلیل استفاده از ویبـراتور نیست بلکه بخاطر استفاده نادرست از آن است. در پژوهشی که پژوهشگران دانشگاه ایندیانا انجام دادند ۱۱% زنانی که از این وسیله استفاده می‌کردند اعلام کردند گاهی بعد از استفاده از آن، آلت جنسی‌شان بی حس می‌شود و ۳% درصد هم اعلام کردند هربار که از ویبراتور استفاده می‌کنند آلت جنسی‌شان بی حس می‌شود. روش درست اینست که در هنگام استفاده از ویبراتور تنها آن را به کلیتوریس بچسبانید و نیازی نیست آن را فشار بدهید.

باور غلط شماره ۸: ویبراتور باعث عفونت مجاری ادرار (UTI) می‌شود.

 UTIمعمولا بوسیله آندسته از باکتری‌های سیستم گوارشی ایجاد می‌شود که به هنگام دفع مدفوع به نواحی تناسلی منتقل می‌شود. معمولا نواحی اطراف مقعد به این باکتری‌ها آلوده است و چنانچه ویبراتور یا هر چیز دیگری  با این نواحی تماس پیدا کند و سپس به نواحی تناسلی برسد می‌تواند منجر به آلودگی شود.

لذا سوال اساسی اینست که چه نیازی هست که ویبراتور را اطراف مقعد بچرخانیم؟! در این مورد رعایت دو نکته ضروری است؛

۱-ویبراتور براحتی قابل شستشو است لذا قبل و بعد از استفاده آن را بشوییم

۲-هر ویبراتور مال یکنفر است، فقط مال یکنفر! و نمی‌توان آن را به کسی قرض داد یا از کسی قرض گرفت.

اگر کسی این دو نکته را رعایت کند بعید است توسط ویبراتور به UTI مبتلا شود.


ویبراتور
 
نویسنده: مایکل کاستلمن
روانشناس و ژورنالیست
منبع: PSYCHOLOGY TODAY
مترجم: حمید ابراهیمی زاده

 

روان نویس