بزرگان و شخصیت ها » تاریخ اسلام » نمایش رادیویی
کد خبر : 3452
جمعه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴

دانلود نمایش رادیویی امام علی علیه‌السلام (۲) – از ولادت تا بعثت

پس از ۳۰ سال انتظار ابوطالب و فاطمه بنت اسد صاحب فرزندی نورانی و آسمانی می شوند که «علی» نام دارد. زمان می گذرد و آرام آرام لحظه موعود فرا می رسد. درست پیش از تولد آن حضرت، فاطمه بنت اسد برای نیایش به کعبه رفته و از خداوند می‌خواهد تا تولد فرزندش را آسان گرداند.

دانلود نمایش رادیویی امام علی علیه‌السلام (۲) – از ولادت تا بعثت

دانلود نمایش رادیویی امام علی علیه‌السلام (۲)

از ولادت تا بعثت

دانلود نمایش رادیویی امام علی علیه‌السلام (۲) – از ولادت تا بعثت | روایت حضرت ابوطالب و فاطمه بنت اسد از حوادث زمان تولد فرزندشان علی علیه‌السلام تا آن هنگام که حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله از طرف خداوند به پیامبری مبعوث می شوند.

سرانجام پس از ۳۰ سال انتظار ابوطالب و فاطمه بنت اسد صاحب فرزندی نورانی و آسمانی می شوند که «علی» نام دارد.

زمان می گذرد و آرام آرام لحظه موعود فرا می رسد. درست پیش از تولد آن حضرت، فاطمه بنت اسد برای نیایش به کعبه رفته و از خداوند می‌خواهد تا تولد فرزندش را آسان گرداند.

در اجابت دعای ایشان به اراده خداوند دیوار کعبه شکاف برداشته و آن بانوی بزرگوار وارد خانه کعبه می‌شوند و آنها که شاهد این واقعه بودند‎ تلاش می کنند تا وی را از داخل خانه کعبه بیرون بیاورند. دست تقدیر خداوند این‌گونه مقدّر فرمود تا حضرت علی علیه‌السلام در آغوش امن کعبه چشم به جهان بگشاید.

در همان روزها و سال های نخستین، علی علیه‌السلام مورد تفقّد و عنایت ویژه پیامبر و همسر مکرمه اش خدیجه سلام الله علیها قرار می گیرد. چندی نمی گذرد که خشکسالی شهر مکه را فراگرفته و تنگدستی گریبان اهل مکه، به خصوص خانواده ابوطالب را می گیرد و به ناچار و برای کاستن از درد تهیدستی، سرپرستی علی علیه‌السلام به حضرت محمد صلی الله علیه و آله و خدیجه سلام الله علیها سپرده می‌شود تا در آغوش گرم و پر مهرشان رشد یابد.

همین اتفاق باعث می شود تا علی علیه‌السلام در مکتب پسر عموی خویش حضرت محمد صلی الله علیه و آله تربیت یافته و تا زمان بعثت همدم و همراه وی باشد.


دانلود نمایش رادیویی امام علی علیه‌السلام (۲)

#نمایش_رادیویی_امام_علی_(ع) | “از سرزمین نور” مجموعه ای فاخر و معنوی است که با نام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امام علی علیه‌السلام مزیّن شده و روایت زندگی امیرالمؤمنین علیه‌السلام را در بر می‌گیرد.

جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی این امام همام آشنا ساخته و گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را تصویر می‌کند.

شنیدن روایت از دریچه صداهای ماندگاری همچون ژاله علو، جلال مقامی، علی رضایی و احمد رسول زاده لطفی دوچندان دارد؛ چرا که این روایتگران بسان نقاشان زبردستی هستند که با طنین صدای خود پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی می‌بخشند.

شنیدن این #کتاب_گویا و این #نمایش_رادیویی خود به مانند نیایش و مراقبه‌ای الهی است.


جهت دانلود این کتاب صوتی، بر روی تصویر زیر، کلیک کنید.

مشخصات کتاب گویا

کارگردان: #جلال_مقامی

بازیگران

  • علی رضایی
  • احمد رسول زاده
  • ژاله علو
  • علی همت مومیوند
  • فخرالدین صدیق شریف
  • امیرمحمد صمصامی
  • منوچهر زنده دل

تمام قسمت‌ها: