سایت فهادان
کد خبر : 2814
شنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۷

🔴 ویتامین B۶ بخورید تا خواب هایتان را بخاطر آورید

تاثیر ویتامین B۶ در به خاطر آوردن خواب ها محققان دانشگاه آدلاید در مطالعه خود به ۱۰۰ شرکت کننده از سراسر استرالیا به مدت ۵ روز متوالی دوز بالا مکمل ویتامین B۶ قبل از رفتن به رختخواب داده بودند.   دکتر «دنهولم آسپی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج ما نشان داد […]

🔴 ویتامین B۶ بخورید تا خواب هایتان را بخاطر آورید

تاثیر ویتامین B۶ در به خاطر آوردن خواب ها

محققان دانشگاه آدلاید در مطالعه خود به ۱۰۰ شرکت کننده از سراسر استرالیا به مدت ۵ روز متوالی دوز بالا مکمل ویتامین B۶ قبل از رفتن به رختخواب داده بودند.

 

دکتر «دنهولم آسپی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج ما نشان داد مصرف ویتامین B۶ موجب بهبود توانایی افراد در یادآوری خواب شان در مقایسه با گروه دارونما شد.»

 

به گفته وی، «ویتامین B۶ بر زیبایی یا رنگ خواب های دیده شده تاثیری نداشت و حتی بر سایر ابعاد الگوهای خواب هم اثری نداشت.»

 

در این مطالعه به شرکت کنندگان به طور تصادفی ۲۴۰ میلیگرم مکمل ویتامین B۶ بلافاصله قبل از خواب یا دارونما داده شد.

 

قبل از مصرف این مکمل ها، بسیاری از شرکت کنندگان به ندرت خواب هایشان را به خاطر می آوردند، اما در پایان مطالعه آنها شاهد بهبود در این زمینه بودند.

 

محققان عنوان می کنند برطرف کردن مسئله به خاطر آوردن خواب ها می تواند فواید متعددی داشته باشد و از آن برای غلبه بر کابوس های شبانه، درمان فوبیاها، حل خلاقانه مشکلات و حتی کمک به التیام آسیب های جسمی استفاده کرد.

 

ویتامین B۶ به طور طبیعی در غذاهای نظیر غلات کامل سبوس دار، حبوبات، میوه ها (بخصوص موز و آووکادو)، سبزیجات (بخصوص سیب زمینی و اسفناج)، شیر، پنیر، تخم مرغ، گوشت قرمز، جگر و ماهی یافت می شود.

 

آیکون سایت از بیتوته

Source link