نمایشنامه رادیویی
کد خبر : 2440
چهارشنبه - ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲

دانلود قصه ظهر جمعه با گویندگی محمدرضا سرشار

برنامه در دهه ۶۰ بخصوص از برنامه‌های بسیار پرطرفدار رادیو بود. بر اساس یک نظرسنجی سازمان صدا و سیمای ایران این برنامه در سال ۱۳۶۳ دومین برنامه پرشنونده رادیو شناخته شد -پس از صبح جمعه با شما-. تا آنجا که جمعی از دولتمردان جمهوری اسلامی نظیر آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی زمانی از شنوندگان آن بودند.

دانلود قصه ظهر جمعه با گویندگی محمدرضا سرشار

دانلود قصه ظهر جمعه با گویندگی محمدرضا سرشار

دانلود قصه ظهر جمعه با گویندگی محمدرضا سرشار | قصه ظهر جمعه قدیمی‌ترین برنامه رادیو ایران است که از سال ۱۳۱۹ آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد. این برنامه هر ظهر جمعه به نقل قصه‌ای منتخب می‌پردازد و مخاطبان بسیار در سنین مختلف یافته‌است.

برنامه قصه ظهر جمعه توسط فضل‌الله مهتدی –صبحی- به فاصله یک هفته از آغاز پخش اخبار رادیو ایران، و یکماه از تأسیس رادیو ایران بنیانگذاری شد. صبحی خود حدود ۲۴ سال قصه گویی این برنامه را بر عهده داشت. پس از او به ترتیب علی جواهرکلام، ایرج گلسرخی، حمید عاملی و مصطفی موسوی گرمارودی هر یک از چند ماه تا حداکثر پنج سال، گویندگی این برنامه پر شنونده رادیویی را بر عهده گرفتند. آخرین قصه گوی این برنامه محمد رضا سرشار -رضا رهگذر- برای ۲۴ سال از ۲۲ بهمن ۱۳۶۰ تا ۱۵ مهرماه ۱۳۸۴ راوی داستان‌ها بود و رکورد کم نظیری از خود بر جای گذاشت.

این برنامه در دهه ۶۰ بخصوص از برنامه‌های بسیار پرطرفدار رادیو بود. بر اساس یک نظرسنجی سازمان صدا و سیمای ایران این برنامه در سال ۱۳۶۳ دومین برنامه پرشنونده رادیو شناخته شد -پس از صبح جمعه با شما-. تا آنجا که جمعی از دولتمردان جمهوری اسلامی نظیر آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی زمانی از شنوندگان آن بودند. و سرشار به خاطر اجرای داستان کوتاه دوستان که در آن بخش‌هایی از داستان را به زبان آذری تعریف کرده بود، حتی جایزه‌ای از آیت‌الله خامنه‌ای دریافت کرد.

این محصول برای ما از ارزش بالایی برخوردار است، حسی نوستالژی! صدای گرم و گیرای آقای سرشار در ظهر های جمعه! ساعت ۲ بعد از ظهر! امیدواریم از شنیدن این مجموعه به همراه خواندن آن لذت ببرید.

دانلود قصه ظهر جمعه با گویندگی محمدرضا سرشار

شمارهموضوع قصهدانلود
۰۱هارون ملعون و باغبان پیرMp3 Icon
۰۲افسانه راز آیینه‌هاMp3 Icon
۰۳ابن سینا و بهمن‌یارMp3 Icon
۰۴پسرک و هوکنوردMp3 Icon
۰۵گرفتارMp3 Icon