سرگرمی
کد خبر : 1209
دوشنبه - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰

یادداشت های اخر افراد مشهوری که خودکشی کردند

با مطالعه زندگی افراد معروف می توان دریافت که ثروت و شهرت نمی تواند دلیلی بر خوشحالی و داشتن یک زندگی بدون دردسر و مشکلات شود. در این بین شاعران، نویسنده‌ها و هنرمندان بسیاری هستند که با خودکشی به زندگی خود پایان داده اند و بعضی از آنها قبل از خودکشی نامه ای کوتاه از خود برجای گذاشته اند. در ادامه مطلب بخش‌هایی از این نامه ‌ها و نحوه‌ی خودکشی این افراد را بررسی می کنیم.

یادداشت های اخر افراد مشهوری که خودکشی کردند

یادداشت های اخر افراد مشهوری که خودکشی کردند

فردی پراینز _ کمدین

۱۹۵۴ – ۱۹۷۷

«باید تموم‌اش کنم. هیچ امیدی برام نمونده. هیچ‌کی مسئول مرگ من نیست. همه‌ش تصمیم خودمه.»

این یادداشت آخر فردی پراینز بود که بخاطر افزایش وزن و دورگه بودن‌ احساس تنهایی و بیگانگی‌ می کرد. در قسمتی از یادداشتش می نویسد: «من حتی یه اسپانیایی لعنتی واقعی نبودم. یه یهودی واقعی هم نبودم. هیچ کوفتِ واقعی‌ای نبودم. یه بی‌شعور ِ چاقالو بودم با عینک و تنگی نفس.»

البته با وجود این نامه علت مرگ وی شلیک تصادفی گلوله بخاطر مصرف قرص‌های افسردگی «کوالد» گزارش شد.

سارا تیسدیل  _ شاعر

۱۹۳۳- ۱۸۸۴

«آنگاه که دیگر من از دنیا رفته‌ام، ماه زیبای آرویل موهای خیس از باران‌اش را پریشان می‌کند و تو دل‌شکسته بر روی پیکر بی‌جان من خم می‌شوی. و من اهمیتی نمی‌دهم. چرا که می‌خواهم در آرامش به‌سر برم. به‌سان درختان سرسبز، هنگاهی که قطرات باران شاخه‌های نازک‌شان را خم می‌کند. و من ساکت‌تر و سنگ‌دل‌تر از اکنونِ تو خواهم بود.»

این شاعر آمریکایی در ۴۸ سالگی بخاطر عاشقی که  ترکش کرده بود خود را غرق کرد و این یادداشت را برای او نوشت.

جورج ساندرز  _ هنر پیشه

۱۹۰۶- ۱۹۷۲

«دنیای عزیز! دارم ترک‌ات می‌کنم. چون حوصله‌م سر رفته. فکر می‌کنم به قدر کافی زندگی کرده‌م. می‌خوام تو رو با همه‌ی نگرانی‌هات توی این چاه مستراح خوشگل، ترک کنم. موفق باشی!»

این هنرپیشه معروف با مصرف تعداد زیادی قرص خواب خودکشی کرد.

ویرجینیا وولف  _ نویسنده

۱۹۴۱- ۱۸۸۲

«احساس می‌کنم باز به یکی از حمله‌های دیوانگی‌ام نزدیک می‌شوم. دیگر نمی‌توانم به این وضعیت وحشتناک ادامه دهم. این بار بهبود نخواهم یافت. صداهایی در سرم می‌شنوم و نمی‌توانم روی نوشته‌هایم تمرکز کنم. تا به حال مبارزه کرده‌ام ولی دیگر نمی‌توانم.»

این نویسنده مشهور که دارای مقاله های فمینیستی زیادی است، جیب‌هایش را پر از سنگ کرد و خود را در رودخانه‌ غرق کرد.

سرجی اسنیین _ شاعر

۱۹۲۵- ۱۸۹۵

«خدانگهدار، دوست من! خدانگهدار/ تو در قلب من خواهی بود، عزیز من/ جدایی مقرر شده‌است/ و ملاقاتی در آینده را نوید می‌دهد.»

این شاعر روس روز قبل از خودکشی اش با خون خود این شعر را نوشت و خود را حلق آویز کرد.

لوپ ولز  _ هنرپیشه

۱۹۰۸-  ۱۹۴۴

«به هارولد:
شاید خدا من و تو رو ببخشه، ولی من ترجیح می‌دم جون خودم رو بگیرم. و جون بچه‌مون رو. قبل از اینکه مجبور بشم با شرمندگی به دنیاش بیارم یا بکشم‌اش.

لوپ»

این هنرپیشه‌ی مکزیکی با خوردن تعداد زیادی قرص‌ خواب‌آور خودکشی کرد و در یادداشتش از عشق نافرجام و بارداری ناخواسته‌اش نوشته‌است.

 

باشگاه خبرنگاران