فروش ۱۰۰۰ روبات Pepper در عرض یک دقیقه

۰ دیدگاه

ژاپنی‌ها عاشق روبات هستند و فروش اخیر روبات Pepper متعلق به شرکت «سافت‌بانک» (Softbank) نیز دلیل متقن دیگری بر این مدعاست. این شرکت مشهور ژاپنی اعلام کرده که موفق شده در اولین مرحله از فروش روبات مشهورش، هزار دستگاه از آن‌ها را طی یک دقیقه به فروش برساند.

روبات انسان نمای Pepper در گروه روبات‌های شخصی قرار می‌گیرد و می‌تواند به عنوان یکی از اعضای خانواده مورد استفاده قرار گیرد. این روبات توانایی کارهای خانه را ندارد، ولی می‌تواند افراد را شناسایی کند، با آن‌ها صحبت کند، احساسات خاص خود را ابراز کند و اطلاعات دریافتی از اینترنت مانند پیام‌ها و یا پیشبینی آب و هوا را به اطلاع دیگران برساند.

سافت‌بانک در توصیف Pepper گفته که این روبات اولین روبات شخصی با توانایی ابراز احساسات خاص خود است. شرکت سازنده اعلام کرده که در ماه آینده میلادی تعداد بیشتری از این روبات را برای فروش عرضه می‌کند.

Pepper دارای سنسورها و سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر کلودی است که آن را از دیگر روبات‌ها متمایز کرده است. علاوه بر این در مقایسه با دیگر روبات‌های مشابه دارای قیمت پایین‌تری است. هزینه خرید یکی از آن‌ها ۱۶۰۰ دلار است.

گذاشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *